تبلیغات
طلبه امروزی
طلبه امروزی
نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بدانند
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

کسانی که می خواهند خود را در معرض انتخاب مردم برای خدمت گذاری در منسب ریاست جمهوری انقلاب اسلامی قرار دهند لازم است موضوعاتی را مورد توجه قرار دهند که عبارتند از:

1-     دیدن صلاحیت منسب ریاست جمهوری در خود؛[1]

2-     رقابت؛ مسابقه ای برای خدمت، نه کسب قدرت؛[2]

3-     عدم انجام دعواهای لفظی و شعارگونه و همچنین استفاده از مفاهیم بی سر و ته؛[3]

4-     در چهار چوب نظام بودن رقابت ها؛[4]

5-     متهم نکردن انتخابات و نریختن آب به آسیاب دشمن؛[5]

6-     عدم القاءفضای اختلاف و ناامیدی در تبلیغات؛[6]

7-     غافل نبودن از توطئه های دشمنان[7]

8-     عدم ملاحظه رضایت دشمنان و ملاحظه اولیاء الهی[8]

9-     جلوگیری از اسراف و تبلیغات پرخرج[9]

10-  استفاده نکردن از بیت المال برای تبلیغات[10]

11- ملاحظهی ارزشهای نظام[11]

12- داشتن صداقت با مردم و استفاده از اطلاعات دقیق[12]

13- عدم تخریب دیگران [13]

14- غیریت رقابت با خصومت[14]

15- خلاف قانون نبودن وعدهها[15]

16- متناسب بودن شعارها و وعدهها، با توان خود و نیاز جامعه[16]

17- رعایت انصاف در رقابت[17][1] - بیانات در دیدار مردم قم 19/10/1391

آن كسانى كه وارد میدان میشوند، باید كسانى باشند كه در خود توانائىِ كشیدن این بار را بیابند؛ صلاحیتهائى را هم كه در قانون اساسى است و شوراى محترم نگهبان بر روى آنها تكیه خواهد كرد، در خودشان ملاحظه كنند و واقعاً وابسته و دلبسته‌ى به نظام و قانون اساسى باشند؛ بخواهند قانون اساسى را اجرا كنند.

[2] -بیانات در دیدار جمعی از مردم گیلان 11/02/1380

نكته سوم در این زمینه، خطاب به نامزدهاى انتخابات است. انتخابات در كشور ما باید مسابقه‌اى براى خدمت باشد، نه مسابقه‌اى براى كسب قدرت. انتخابات اسلامى این‌گونه است.

[3] - بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم 25/03/1384

دعواهاى لفظى، شعارهاى لفاظى‌گونه، اسم از مفاهیم مبهم و بى‌سروته آوردن، مشكل مردم را حل نمى‌كند؛ مردم احتیاج دارند به این‌كه در میدان عمل و كار، با لجن‌هایى كه نمى‌گذارد این دریاچه‌ى مصفا طراوت لازم را داشته باشد، مبارزه شود. ،

[4] - بیانات در دیدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى‌ 06/12/1388

 بهترین شكل ادامه‌ى یك نظام اجتماعى این است كه در عین ثبات، تحول داشته باشد. ركود بد است و ثبات خوب است. ثبات یعنى استقرار؛ یعنى این چهارچوب، این هندسه، در جاى خود محفوظ باشد، مستقر باشد، ریشه‌دار باشد؛ در عین حال در داخل این چهارچوب، تحولات، مسابقات و رقابتها وجود داشته باشد.

[5] - خطبه‌های نماز جمعه تهران   1390/11/14

انتخابات را متهم نكنند؛ كسى آب به آسیاب دشمن نریزد؛ در تبلیغات، القاء فضاى اختلاف و ناامیدى نشود، تا ان‌شاءاللَّه انتخابات خوبى داشته باشیم.

[6] - همان منبع

[7] - خطبه‌های نماز جمعه تهران   1390/11/14

مسئولان از توطئه‌ى دشمن در كار انتخابات غافل نشوند. آن كسانى هم كه در انتخابات رأى نمى‌آورند، مواظب باشند آن كلاهى كه بر سر رأى‌نیاوردگان سال 88 رفت، بر سر آنها نرود؛ فریب نخورند. همه‌ى نامزدهاى انتخابات و همه‌ى هوادارانشان، خودشان را در مقابل توطئه‌ى احتمالى دشمن مسئول امنیت بدانند

[8] - بیانات در جمع تعدادى از خانواده‏هاى شهداء 03/03/1388

 نامزدهاى انتخابات باید هوشیار باشند. مبادا نامزدهاى انتخابات ریاست جمهورى در تبلیغات خود براى دلخوشى دشمنان حرفى بر زبان جارى كنند. رضایت خدا را باید در نظر گرفت، رضایت اولیاء را باید در نظر گرفت.

[9] - بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری 13/12/1381

تفاوت دیگر دمكراسیهاى رایج دنیا با نظام مردم‌سالارى دینى این است كه در مردم‌سالارى دینى كارهاى رایجِ دنیا و اسرافها و تبلیغات پر خرج مطلقاً نباید انجام گیرد. ما در همین سیستان و بلوچستان هزاران جوان را با استعدادهاى خوب و قابل رشد و قابل استفاده براى اداره‌ى كشور مشاهده مى‌كنیم كه اینها در یك‌جا معطّل و منتظر یك وسیله‌ى جزئى مانده‌اند براى این‌كه بتوانند كار خود را دنبال كنند؛ آن‌گاه عدّه‌اى بیایند میلیاردها صرف تبلیغات كنند براى این‌كه نظر مردم را به سمت خود جلب نمایند؛ آن هم با روشهاى بعضاً غلط و بعضاً خلاف‌شرع.

-           بیانات در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  06/02/1376

در تبلیغات انتخابات ریاست جمهورى - كه آزمایش عظیمى براى ملت است - مراقبت شود كه مخارجِ بیش از متعارف و زیادى و اسراف‌گونه انجام نگیرد.

[10] - بیانات در دانشگاه امام حسین علیه‌السلام 06/03/1392

نكته‌ى دیگر این است كه رفتار داوطلبان در ریخت‌وپاش و خرج و تبلیغاتِ زیاد از اندازه‌ى لازم میتواند ماها و آحاد مردم را نسبت به آنچه كه بعداً پیش خواهد آمد، آگاه و هشیار و بیدار كند. آن كسى كه یا از بیت‌المال هزینه میكند، یا از پول مشتبه به حرامِ بعضى‌ها استفاده میكند، نمیتواند اطمینان مردم را جلب كند؛ به این چیزها خیلى باید توجه كرد.

[11] - بیانات در خطبه‌هاى نماز جمعه‌ی تهران‌. 28/02/1380

در تبلیغاتشان ارزشهاى نظام را ندیده نگیرند؛ همدیگر را تخریب نكنند و از دادن آمارهاى سست بپرهیزند. اگر قرار شد به مردم آمارى بگویند و حرفى بزنند، آمارهاى دقیق ارائه كنند. با مردم با كمال صداقت حرف بزنند؛ هرچه عقیده‌شان هست، به مردم بگویند.

[12] - همان منبع ؛

[13] همان منبع به همراه

بیانات در جمع مردم استان كردستان‌ در میدان آزادى سنندج‌ 22/02/1388

گاهى انسان حرفهاى عجیب و نسبتهاى عجیبى میشنود. این حرفها مردم را نگران میكند؛ كسى را هم به گوینده‌ى این حرفها دلبسته و علاقه‌مند نمیكند! نامزدهاى محترم توجه داشته باشند: اذهان عمومى را تخریب نكنند. این همه نسبت خلاف دادن به این و آن، تخریب كننده‌ى اذهان مردم است؛

[14] - بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی  1390/10/19

انتخابات باید سالم باشد، رقابتى باشد. رقابت غیر از خصومت است، رقابت غیر از تهمت‌زنىِ متقابل است؛ اینها را باید همه مواظب باشیم. رقابت این نیست كه كسى اثبات خود را متوقف بر نفى دیگرى بداند. رقابت این نیست كه كسانى بیایند براى  جلب نظر مردم، وعده‌هاى خلاف قانون اساسى، خلاف قوانین عادى بدهند؛ اینها نباید باشد.

[15] - همان منبع به همراه؛

بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی 08/03/1392

 حرفی كه از دهان انسان خارج میشود، باید واقعی، صمیمی، متكی به اطلاعات درست و برآمدهی از زبان صادق و راستگو باشد. اینجور نباشد كه حالا برای اینكه توجه مردم را جلب كنیم، هرچه به دهانمان آمد، بگوئیم؛ اینها را باید مراقبت كنند. نامزدها كاری كه میدانند درست است، میتوانند انجام دهند، آن را بگویند - حالا به عنوان وعده، به عنوان برنامه، به عنوان هرچه - سعی كنند مردم را با واقعیت مواجه كنند؛ هم واقعیت اوضاع، هم واقعیت خودشان.نظرت شما ()


داغ کن - کلوب دات کام
درباره ما
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :