تبلیغات
طلبه امروزی
طلبه امروزی
مردم و نخبگان بدانند
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396

در انتخابات مهمترین و اولین مسئله، حضور گسترده و فعال[1] مردم است که هرچه با شکوهتر و با عظمتتر برگزار شود. در مرحلهی بعد بحث انتخاب صالح ترین افراد است.

همهی کسانی که صلاحیت آنها برای شورای نگهبان احراز میشود از نظر قانون، کف صلاحیت را دارند اما در نهایت رأی مردم تعیین کننده است و لذا باید تحقیق کنند[2] و اگر برای آنها امکان ندارد از انسانهای مورد اعتماد استفاده نمایند تا اصلح را شناسایی کنند[3] زیرا اینجا؛ جایی نیست که به حداقل صلاحیت اکتفا نمود[4]. نکته دیگر این که با تخریب یک نامزد نباید تلاش کرد آراء او را به نفع آراء نامزد خود از بین برد چرا که این ساده انگاری است که گمان کنیم با تخریب کسی دیگری را میتوان بالا برد بلکه این گونه رفتارها تنها فضای سالم و آرام جامعه را دچار آسیب میکند[5].[1] - بیانات در جمع مردم استان كردستان‌ در میدان آزادى سنندج‌  22/02/1388

همه‌ى ما باید در انتخابات حضور فعالى داشته باشیم... به نظر من مسئله‌ى اول در انتخابات، مسئله‌ى انتخاب این شخص یا آن شخص نیست؛ مسئله‌ى اول، مسئله‌ى حضور شماست.

[2] - بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان بسیجى‌ 05/03/1384

بعضى‌ها هستند كه خیلى وسوسه مى‌كنند - آیا این، آیا آن؟ آیا این، آیا آن؟ - آخرش هم یا مجبور مى‌شوند به طاق جفت و استخاره متوسل شوند و یا اصلاً از خیر رأى دادن مى‌گذرند. نه، انسان فكر مى‌كند؛ به كسى مى‌رسد و مى‌گوید: خدایا! نتیجه‌ى تحقیقات من این است. من طبق حجت درونى خودم - كه عقل و تفكر است - و بر اساس مشورتى كه با دیگران داشته‌ام، رأى مى‌دهم. خداى متعال قبول مى‌كند؛ ولو این تشخیص، درست نباشد. بنابراین نباید وسوسه كرد. معیارها، معیارهاى روشنى است. جوسازى و تبلیغات دروغین و براق و رنگین نباید انسان را از شناخت حقیقت دور بدارد.

[3] - بیانات در حرم مطهر رضوی1392/01/01

در نهایت، رأی مردم تعیین كننده است. آنچه كه اهمیت دارد، تشخیص شما و رأی شما است. باید خودتان تحقیق كنید، ملاحظه كنید، دقت كنید، از انسانهای مورد اعتمادتان بپرسید، تا به اصلح برسید و اصلح را انتخاب كنید.

[4] - بیانات در جمع مردم استان كردستان‌ در میدان آزادى سنندج 22/02/1388

مسئله‌ى بعدى در انتخابات این است كه مردم سعى كنند صالح‌ترین را انتخاب كنند. آن كسانى كه نامزد ریاست جمهورى میشوند و در شوراى نگهبان صلاحیت آنها زیر ذره بین قرار میگیرد و شوراى نگهبان صلاحیت آنها را اعلام میكند، اینها همه‌شان صالحند. اما مهم این است كه شما در بین این افراد صالح، بگردید و صالح‌ترین را پیدا كنید. این جا جائى نیست كه من و شما بتوانیم به حداقل اكتفاء كنیم؛ دنبال حداكثر باشید؛ بهترین را انتخاب كنید.

[5] - بیانات در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینى(ره ) 14/03/1384

به همه‌ى برادران و خواهران و همه‌ى ملت عزیز ایران سفارش مى‌كنم كه فضاى انتخابات را، هم گرم و هم سالم نگه دارند. كسانى كه به یك نامزد انتخاباتى علاقه‌مندند، مراقب باشند به خاطر علاقه‌ى به او، نامزد دیگر را تخریب نكنند؛ این بین مردم اختلاف و نقار ایجاد مى‌كند؛ علاوه بر این‌كه تخریب اساساً كار درستى نیست و فایده‌یى هم ندارد. كسى كه با تخریب یك نامزد انتخاباتى مى‌خواهد آراء او را كم كند، به مقصود خودش دست پیدا نمى‌كند؛ هم یك كار غلط و خلاف منطق و در موارد بسیارى خلاف شرع انجام مى‌گیرد، هم فایده‌یى گیر او نمى‌آید. فضا را سالم نگه دارید. شما از نامزد خودتان حمایت كنید، دیگران هم از نامزد خودشان حمایت كنند

 

 

 

 

 

ارسال شده توسط طلبه امروزی در ساعت 08:54 ق.ظ | نظرت شما ()

داغ کن - کلوب دات کام
درباره ما
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :