تبلیغات
طلبه امروزی
طلبه امروزی
یکی دیگر از حقایق مشترک میان فقرا و اغنیا
شنبه 7 مرداد 1391

                                              بسم الله الرحمن الرحیم

یک نگاه به ماه مبارک رمضان این است که با سایر ماه ها تفاوتی ندارد و تنها قراردادی برای نظم در عبادات است، یعنی همه مومنین در یک زمان خاص مناسک مشترکی را انجام دهند[1].

نگاه دوم و صحیح این است که ماه مبارک رمضان تفضلی است از ناحیه خداوند متعال که یك خصوصیات حقیقی را در آن قرار داده و واقعیتش بالاتر و عظیم‌تر ، از هر چیزی که آن را واقعی می‌دانیم.

عبادات و توفیقاتی الهی متنوعی در عالم وجود دارد كه خیلی‌ از افراد جامعه شرایطشان به گونه ای است که -  چه از نظر مالی و چه از نظر كار و وظیفه  - به آنها دسترسی ندارند به عنوان مثال نمی‌توانند به حج و حرم حضرت رسول (ص) بروند حتی گاهی برخی توانایی زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج را هم ندارند.

خداوند متعال زمانهایی را در عالم خلق کرده است كه اگر در دور افتاده ترین منطقه یا فقیرترین انسان باشید بدون اینكه برنامه‌ریزی كنید یا كم و زیادی را تحمل كنید به سراغ شما می آید و درون آن قرار می گیرید.

ماهی كه نفس كشیدن هم در آن ثواب دارد شیاطین بر حسب بعضی از روایات در این ماه مبارک از تصرف در عالم محروم هستند، در عوض رفت و آمد ملائكه زیاد می شود.

با اینکه مسلماً عید نوروز خبر واقعی در كائنات محسوب نمی‌شود ولی قبل از فرا رسیدن آن مردم خانه تكانی می‌كنند و هر كس به اندازه‌ی توانش برای نو، نوار شدن تلاش می کند این حالات حکایت از عید نوروز دارد. اما براستی برای لیله القدر باید در خانه ها چه خبر باشد؟ حالات مردم باید نشانه از چه چیزی باشد؟

چه خبری مهمتر از اینکه «لیله القدر» می‌تواند انسان را از شقاوت به سعادت برساند، می‌تواند یک انسان را به حالت انسان صالح برای رضوان خدای متعال آماده کند.

لیله القدر و ماه رمضان یك حقیقت است و بالاترین شبش، شب قدر است كه یك حقیقت بسیار عظیم است.

هزار ماه هشتاد سال است و اگر انسان این مطلب را درك كند بار یک عمر خود را می تواند ببندد، اگر بخود سختی ندهد لااقل بار سالش را حتمی مهیا می کند.

همه اینها نشان از این است که حقیقتا اسباب رشد در عالم فراهم است. برای همه مردم به یک اندازه ؛ این عبادت ؛ عبادتی است که غنی و فقیر ندارد، شهری و روستایی ندارد همه میهمان خدایند. همه انسانها مجازند در این مهمانی به اندازه 80 سال خود توشه ببندند.

 اما اگر این ضیافت الهی را با چنین شرایطی از دست بدهیم چه کسی را باید لعن کنیم شیطانی که توانایی تصرف در وجود ما ندارد یا خود شیطانمان را


برچسب ها : رمضان,روزه,قدر,لیله القدر,طلبه,شیطان,شیاطین,
ارسال شده توسط طلبه امروزی در ساعت 09:33 ب.ظ | نظرت شما ()

داغ کن - کلوب دات کام
درباره ما
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :