تبلیغات
طلبه امروزی
طلبه امروزی
چگونگی حضور اژدهای هفت سر فساد مالی در جامعه
دوشنبه 16 اسفند 1389

محوری‌ترین مفاهیم اداره جامعه و حضور در معادله قدرت «اطلاع، قدرت، ثروت» است. هنگامی كه یك ساختار مریض باشد افراد سودجو با استفاده از ثروت‌های بادآورده، اطلاعات حساس اجتماعی را كسب كرده و با ضرب ثروت و اطلاع در هم دست روی نقاط حساس و شاه‌رگ‌های جامعه می‌گذارد و به منافع نامشروع خود نزدیك می‌شود.

گاه زشت‌ترین چهره های اجتماعی كه از نامشروع‌ترین راه‌ها به ثروتی باد آورده رسیده‌اند این نحو ضرب «اطلاع و ثروت» در هم را آنقدر تكرار می كنند كه صاحبان قدرت‌های اجتماعی دچار توهم شده و ایشان را از جمله رجال جامعه قلمداد كرده و راه را برای حضور این اژدهای هفت سر  فساد مالى[1] در معادلات قدرت باز می‌كنند.

با رسیدن  یك عدّه سودخوارِ مفسدِ فاسد[2] به رأس «معادله قدرت اجتماعی» نظارگر مصادره شدن ثروت‌های اجتماعی و منافع ملی به نفع افراد خاص به روش قانونی – قانونی كه خود مصوب آن بوده اند – نه شرعی خواهیم بود.

حال گناه این بلعیده شدن ثروت‌های اجتماعی كه ظاهری قانونی برای آن آراسته شده است به گردن چه كسی خواهد بود.[1] -  واقعاً اژدهاى هفت سرِ فساد مالى چیزى نیست كه به این آسانیها بشود آن را ریشه‌كن كرد. آنچه من دریافته‌ام، این است:

گفت اژدرهاست او كى خفته است                   از پى بى‌آلتى افسرده است

تصوّر نكنید كسانى كه از مصادره‌ى زمینهاى ملى و از قانون‌شكنى به سرمایه‌هاى بى‌حساب دست یافته‌اند و جریانهاى مالى را با ویژه‌خواریهاى خود به سمت جیبهایشان سرازیر كرده‌اند، الان كه شما سرِ كار آمده‌اید، آرام بنشینند و دست از پا خطا نكنند؛ نخیر، اینها توطئه خواهند كرد؛ از نقاط ضعف استفاده خواهند كرد؛ نقاط ضعفى خواهند آفرید تا از آنها استفاده كنند. باید مراقب اینها باشید. (مقام معظم رهبری۱۳۸۲/۰۹/۱۷)

[2] -  هر مسؤولى اگر صحّت عمل داشته باشد، یك عدّه سودخوارِ مفسدِ فاسد قطعاً ضربه خواهند دید. آنها هم ضعیف نیستند و به حسب عادّى امكاناتى در اختیار دارند؛ مراقب ضربات آنها باشید. (مقام معظم رهبری۱۳۸۲/۰۹/۱۷)برچسب ها : فساد,اقتصاد,اژدها,
ارسال شده توسط طلبه امروزی در ساعت 11:31 ب.ظ | نظرت شما ()

داغ کن - کلوب دات کام
درباره ما
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :